Co zrobić, gdy kończy się prawo do Kindergeld ?

Co zrobić, gdy kończy się prawo do Kindergeld ?


Problemem dla wielu rodziców szczególnie w okresie wakacyjnym lub powakacyjnym jest brak kontynuacji nauki pełnoletniego dziecka. A to powoduje wstrzymanie wypłaty Kindergeld, no bo jak wiemy, niemiecki zasiłek rodzinny przysługuje tylko na te dzieci powyżej 18 lat, które się uczą.
Generalnie brak kontynuacji nauki w przypadku pełnoletniego dziecka równa się z odebraniem (wygaśnięciem) prawa do Kindergeld, a dopiero podjęcie nauki w nowej szkole lub uczelni wznawia prawo do ponownego zasiłku rodzinnego w Niemczech. Co jednak zrobić, jeśli nasze dziecko skończyło szkołę i wcale nie pali się do dalszej nauki ?
Wspomniany problem dotyka przede wszystkim tych rodziców, których dzieci dosyć szybko na etapie szkoły zawodowej lub średniej zdobyły zawód. Takim dzieciom wcale nie jest potrzebna dalsza edukacja. Kogo zatem dzieci nie wybierają się na studia, tego powinno zainteresować poniżej przedstawione rozwiązanie, które pokrótce obrazuje, jak można przedłużyć sobie wypłacanie Kindergeld na dorosłe i nieuczące się dziecko.
Jeżeli nasza pociecha skończyła szkołę dającą zawód i teoretycznie może podjąć pracę, ale z jakiś powodów jej jednak nie ma, to Kindergeld przysługuje także na to dziecko, jeśli udowodni się, że dziecko należycie szuka pracy. Wtedy nie jest nam potrzebne zaświadczenie ze szkoły bądź uczelni o podejmowanej nauce. Musimy jednak udowodnić, że dziecko przyłożyło się do faktycznego poszukiwania zajęcia.
Jak zdobyć odpowiednie dowody i dokumenty, aby przedłużono nam wypłatę Kindergeld ?
W związku z tym, że w praktyce możemy otrzymać Kindergeld na nasze konto, to jednak dosyć często zdarzają się przypadki, iż po jakimś czasie (najczęściej po kilku latach) niemiecka Familienkasse, która najpierw nam wypłaciła zasiłek rodzinny, upomni się o jego zwrot wraz odsetkami. Dla wielu rodziców to finansowa katastrofa. No bo otrzymane pieniądze są już dawno wydane, a tu nagle trzeba zwrócić kilka, a może i kilkanaście tysięcy Euro do państwowej kasy. Aby uchronić się przed tego typu wpadką należy udać się do bardzo dobrego fachowca, który przygotuje nie tylko odpowiedni wniosek o wypłatę Kindergeld na dziecko pełnoletnie nieuczące się, ale także będzie dysponował niezbędną wiedzą i doświadczeniem w zakresie zebrania odpowiednich dokumentów.
Złożenie wniosku o Kindergeld na dziecko powyżej 18 lat, które się nie uczy, to zadanie dla naprawdę dobrego fachowca. Cała sztuka w tym, aby wiedzieć jak złożyć wniosek i co przedłożyć niemieckim urzędnikom w Kasie Rodzinnej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s